БАТЕ Борисов с пета поредна титла

Публикувано в: Футбол Свят
21:14, 13 ное 2010, Автор: , Преглеждания:36

Любимият отбор на Левски и Литекс затвърди превъзходството си в Беларус

БАТЕ Борисов спечели титлата в беларуската Висша лига за пети пореден път и доказа, че е абсолютен хегемон в страна. Успехът на възпитаниците на Виктор Гончаренко дойде след победа с 3:1 срещу Бейшина Бобруиск, въпреки че и равенство щеше да е достатъчно за крайния триумф.

Това е седма шампионска купа за тима от Борисов, който се намираше в ролята на догонващ в резултата в мача след края на първото полувреме, но за десет минути след почивката наниза три гола чрез Ренан Брешан от дузпа, Максим Бордачев и Павел Нехайчук.

Този сериозен успех за тима, който последователно разплака българските Левски и Литекс, идва само девет дни, след като БАТЕ си осигури участие в елиминационната фаза на Лига Европа два кръга преди края на срещите от Група Е. Това е първият случай в историята на клуба, когато той ще играе в европейските турнири дори след Коледа.

Снимка: Getty Images