Динамо изпусна Рубин в Москва

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
20:13, 13 ное 2010, Автор: , Преглеждания:46

Шампионите стигнаха до равенството, след като на почивката губеха с два гола разлика

Динамо Москва и Рубин завършиха 2:2 в дербито от съботната програма на 28-ия кръг на руската Премиер лига, играно на стадион „Химки“ в столицата. Така шампионите се простиха окончателно и с минималните си шансове да спечелят трета поредна титла, а и има голяма вероятност да не успеят дори да се доредят до второто място, защото вече имат 56 точки и изостават с една от ЦСКА М, който утре гостува на Спартак Налчик. Динамо пък вече има 39 точки и запазва седмата си позиция.

Домакините могат повече да съжаляват за изпуснатата победа, защото през първото полувреме напълно надиграха противника си и водеха с 2:0 на почивката. В 23-ата минута Андрей Воронин направи хубав пробив и сервира топката на главата на молдовския бранител Александър Епуряну, който от десетина метра с гръб към вратата матира Сергей Рижиков – 1:0. В 36-ата минута немската звезда на Динамо Кевин Курани се намираше на най-подходящото място и завърши с гол отблизо многоходова акция на столичани, започната от Воронин. Това бе девети гол за сезона за нападателя в 14-ти мач за него със синята фланелка.

През второто полувреме Рубин съвсем не изглеждаше толкова трагично и за по-малко от 20 минути стигна до равенството, благодарение на две попадения на Кристиан Нобоа – първо в 49-ата минута еквадорецът бе оставен непокрит в пеналтерията и по най-добрия начин засече центриране отдясно на Олег Кузмин. В 64-ата минута пък Салваторе Бокети по прекрасен начин свали топката на границата на наказателното поле за Нобоа и той с прецизен изстрел прати кълбото за втори път в мрежата на Антон Шунин – 2:2. До края на двубоя домакините бяха по-активни в търсенето на трети гол, а най-чистото положение бе пропуснато от Александър Самедов, който от пряк свободен удар в 93-ата минута стреля на сантиметри от гредата и не можа да се превърне в герой за Динамо.