Иса донесе измъчен успех на Левски срещу „студентите“

Публикувано в: Левски, Футбол България
16:49, 13 ное 2010, Автор: , Преглеждания:77

Отборът на Левски сложи край на серията си от три поредни срещи без победа в А група, след като в предпоследния 14-и кръг надделя само с 1-0 срещу новака Академик на стадион „Георги Аспарухов“.

През цялото първо полувреме домакините имаха тотален териториален превес, но добре подредената защита на „студентите“ се пропука само на два пъти. При първия случай в 13-ата минута Жоазиньо и Гаджев изпълни къс корнер, след което новоизлюпеният български национал пробва диагонален шут, но кълбото срещна левия страничен стълб на Емил Михайлов. В края на първата част пък Гаджев опита пас към Киров, защитник на гостите се намеси, но подари топката на Иса, който от 7-8 метра отбеляза за 1-0.

След почивката нещата не се промениха особено, макар че на терена се появи Александър Александров на мястото на трагичния Андвеле Слори. Момчетата на Ясен Петров се отчетоха с един опасен изстрел на Сержиньо Грийн през тази втора част, но той бе спасен от стража на гостите.

След този успех „сините“ увеличиха актива си на 29 точки и са на две от лидера Литекс, Академик пък остана с 11 пункта и се намира на 12-о място.