Сити отново разочарова; Фулъм измъкна точка от Нюкасъл

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:05, 13 ное 2010, Автор: , Преглеждания:39

Нулево реми на „Ъптън Парк“; Уигън изплува над чертата

Манчестър Сити направи поредна грешна стъпка по пътя си към челото и постигна само равенство при домакинството си на опашкаря Бирмингам – 0:0 на „Дъ Сити ъф Манчестър“. Възпитаниците на Роберто Манчини изпуснаха шанса да се доближат на точка от съгражданите си от Юнайтед и така вече имат 22 точки, с които задържат четвъртата си позиция в класирането. Нулевото реми бе сериозен индикатор за проблемите в отбора на италианския специалист, защото вече около 250 минути в първенството Сити не е реализирал гол. Емануел Адебайор въобще не беше в групата за мача, а младият Адам Джонсън не оправда гласуваното му доверие на върха на атаката. Карлос Тевес пък също не успя да разгърне потенциала си, докато Роке Санта Крус не промени с нищо хода на двубоя, когато влезе в игра в 66-ата минута. Бирмингам се смъква в зоната на изпадащите, въпреки добрия постигнат резултат, защото Уигън спечели своя мач от кръга и вече има 14 точки – с две повече от Биргингам.

Нюкасъл и Фулъм също не си отбелязаха гол на „Сейнт Джеймсис Парк“ и поделиха точките, като за „свраките“ равенството бе пагубно за окупирането им на петата позиция – те вече имат 18 точки и биват изместени от Болтън. Фулъм пък остава 15-ти с 14 пункта.

Уигън спечели важна минимална победа над Уест Бромич Албиън, благодарение на гола на Виктор Мозес в 70-ата минута и се изстреля на 16-тото място. Гостите пък остават единадесети с 16 пункта.

Уест Хем Юнайтед и Блекпуул също завършиха 0:0 на „Ъптън Парк“. Домакините остават на последното място с 9 точки, а новакът в елита е 14-ти с 15 пункта.