Газиантеп подчини „фенерите“ без Попето, Иванков и Бурса отстъпиха на лидера

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
00:38, 14 ное 2010, Автор: , Преглеждания:34

Отборът на Газиантепспор продължава с възходящото си представяне в турската Суперлига, след като тази вечер надви с 2-1 на своя „Кемал Оджак“ един от грандовете в южната ни съседка Фенербахче. Българският национал Ивелин Попов остана извън групата на домакините за тази среща.

„Фенерите“ успяха да поведат още в 11-ата минута, когато Мирослав Щох намери Алекс в наказателното поле и бразилецът се разписа във вратата на Карчемарскас. „Червено-черните“ пък показаха характер и успяха да обърнат резултата в последните 15 минути на срещата. Първо Сердар Куртулуш успя да изравни в 76-ата, а при една контра Олджан Адън донесе успеха на своя тим.

Така Газиантепспор се изкачи на девето място в класирането със 17 точки, докато „жълто-сините“ са четвърти с 21.

В другото дерби днес Димитър Иванков записа цял мач, но шампионът Бурсаспор загуби домакинството си на Трабзонспор с 0-2.

Гостите започнаха страхотно мача след попадение на Жажа още в петата минута след асистенция на Бурак Йълмаз. Само след още десетина минути черноморският тим удвои аванса си като голмайстор беше отново Жажа, който този път се възползва от пас на Умут.

След тази ценна победа Трабзон остана на първо място в Турция с актив от 29 точки, докато шампионите се смъкнаха на трета позиция с 25.