Омония взе „българското“ дерби в Кипър

16:54, 20 ное 2010, Автор: , Преглеждания:50

Мирослав Градинаров, Борис Янков и техният Омония (Никозия) постигнаха пълен обрат от 0:2 до 3:2 (14:25, 27:29, 25:20, 25:19, 15:11) срещу гостуващия Клоуи`с Пафиакос (Пафос) с Богомил Аначков в „българското“ дерби на кипърското мъжко първенство, инфирмира сайтът BGVolleyball.com.

А дерби наистина се получи. В първия гейм Аначков и компания буквално захлупиха своите опоненти със страхотна блокада и силен сервис. Вторият гейм бе най-интересен. 3 точки аванс при първото техническо прекъсване имаше Омония, а при второто – Пафиакос, за да се стигне до 26:26. Впечатляващи атаки на Аначков и Янков доведоха до 27:27, а следващите две разигравания – до изненадващия аванс от 2:0 гейма за гостите. Омония заигра много силно и успя да изравни до 2:2 с убедителни резултати в третата и четвъртата част. Така се стигна до пети гейм. Пафиакос отново взе аванс за 9:7, което принуди българския наставник на домакините Владислав Тодоров да вземе почивка. Тя даде резултат и следващите четири разигравания бяха спечелени от Омония за 11:9. Градинаров направи 12:10. Успешна блокада на домакините и две грешки на гостите доведоха до крайното 15:11 и помогнаха на Омония да остане непобедена и след този четвърти кръг на шампионата.

Двата загубени гейма, първи за сезона, обаче костваха на Тодоров, Градинаров, Янков и компания първото място във временното класиране. Начело излезе Маарле Анортосис (Лимасол), също с 4 победи, но само един загубен гейм. Пафиакос е на пето място с 1 победа и 3 загуби.

На 26 ноември Омония гостува на Анортосис в директен сблъсък за контрол на върха, а Аначков и компания посрещат Неа Саламина (Ларнака).