Иванков и Бурса с лек успех в Суперлигата, Бешикташ пак се дъни

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
01:02, 21 ное 2010, Автор: , Преглеждания:53

Бившият български национал Димитър Иванков записа поредните си 90 минути с екипа на Бурсаспор при успеха на неговия тим с 2-0 при гостуването си на Манисаспор в среща от 13-ия кръг на турската Суперлига. И двете попадения за шампионите паднаха в края на първата част като първо Баръш си отбеляза автогол, а след това Баталия оформи крайното 2-0. След тази победа „зелените“ се намират на второ място с 28 точки.

Съперникът на ЦСКА в Лига Европа – Бешикташ, продължава с мизерното си представяне в турското първенство, след като завърши наравно 2-2 срещу слабака Коняспор. Грайцяр даде аванс на гостите в 16-ата минута, но след автогол на Кере и попадение на Холошко още до почивката „черните орли“ излязоха напред в резултата. Отново словакът Грайцяр, обаче, се разписа и даде ценната точка на своя тим.

Днес участие записа и Емил Ангелов, който започна като титуляр, но заменен след 56 минути игра при загубата на своя Карабюкспор с 1-5 при визитата си на Сивасспор. Джихан, Мехмед и хеттрик на Педриел донесе успеха на домакините, докато за гостите се разписа Акън.