Валенсия сложи шестица на Митко Иванков

Публикувано в: Българи в чужбина, Испания, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:11, 25 ное 2010, Автор: , Преглеждания:37

снимка: JOSE JORDAN/AFP/Getty Images

Отборът на Валенсия си осигури участието в осминафиналите на Шампионската лига, след като тази вечер размаза с 6-1 шампиона на Турция Бурсаспор в мач от Група C. Пълни 90 минути на вратата на гостите записа бившият национален страж Димитър Иванков.

Нулевото равенство на „Местая“ се запази едва 17 минути, след като Юмер Ердоан фаулира Ариц Адурис в пеналта и реферът посочи бялата точка. От там Хуан Мата не сгреши и прати топката в мрежата на Митко Иванков. Авторът на първото попадение се превърна в създател на второто, след като намери Солдадо на пет метра от вратата и нападателят не сгреши – 2:0.

Така само за 21 минути „прилепите“ убиха интригата в срещата. Те, обаче, не спряха до тук. В 30-ата Адурис даде класическо измерение на резултата след удар отблизо като Иванков спаси първия му шут, но при добавката испанецът не сгреши. Седем минути след това Алба подаде добре към Хоакин, чийто изстрел рикошира в Ибрахим и попадна за четвърти път в мрежата на турците.

След почивката домакините стигнаха до нови два гола, които бяха отбелязани от Солдадо и Домингес, а между тях Баталия вкара историческото първо попадение за Бурсаспор в Шампионската лига.

След тази победа Валенсия запази шансовете си за първото място, след като вече има десет точки. За да стане лидер, обаче, испанският тим трябва да победи Манчестър като гост.