Валхофер показа класа и спечели спускането в Лейк Луис

Публикувано в: Зимни, Ски
23:52, 27 ное 2010, Автор: , Преглеждания:60

Австриецът Михаел Валхофер спечели първото състезание за сезона от дисциплината спускане, след като премина по трасето за 1:47.78мин.

Това е последният сезон за ветерана в надпреварите за Световната Купа. Второто място си поделиха норвежецът Аксел Лунд-Свиндал и друг австриец – Клаус Крьоел, като и двамата записаха време 1:48.33мин.

Това е първа победа на австриец в дисциплината спускане от 20 месеца насам, когато Клаус Крьоел завърши първи в Квитвиел. „Беше много важно Австрия да спечели спускане и още повече да има двама представители на подиума“, каза Валхофер. „Също така победата беше много важна за мен, след като през последната кампания не се представях добре в спусканията“, допълни победителят.

Уикендът в Лейк Луис продължава със Супергигантски слалом в неделния ден!