Балкан с безпроблемен успех срещу „моряците“

Публикувано в: Баскетбол, България
21:37, 28 ное 2010, Автор: , Преглеждания:42

снимка: BGBasket.com

Балкан победи Евроинс Черно море в последната среща от седмия кръг на НБЛ. Ботевградчани успяха да си създадат двуцифрена преднина още в края на първото полувреме и след стабилна игра през втората половина на мача заслужено стигнаха до успеха с 87-67.

Това е четвъртата победа за тима през сезона, като той прекъсна серията си от две последователни поражения в миналите кръгове. Отборът има и 3 загуби, докато „моряците” са с 3 успеха и 4 загуби до момента.

Най-добрия си мач за Балкан от началото на сезона изигра Крум Дойчинов. Той записа 24 точки, 5 борби и 3 блока и беше най-резултатен за отбора си. Георги Давидов добави 16 точки и 7 борби, а с 15 плюс 4 асистенции се отчете Любомир Лилов.

За варненци Васил Кьосев наниза 18 точки. Дабъл дабъл от 13 точки и 13 борби записа Александър Янев, а с 10 точки завърши Тихомир Желев.

В следващия кръг Балкан отново ще играе в собствената си зала, този път срещу Ямбол. Евроинс Черно море пък ще бъде гост на Рилски спортист.

източник: BGBasket.com