Aрис покори Мадрид; Леверкузен се качи на върха (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Лига Европа, Футбол Свят
00:17, 2 дек 2010, Автор: , Преглеждания:45

Носителят на трофея претърпя тежко поражение у дома си

Солунският Арис поднесе голямата изненада на 4-ия кръг на Лига Европа, след като надигра с 3:2 носителя на трофея Атлетико в Мадрид. По този начин гръцкият гранд остави живи шансовете си за класиране в елиминационната фаза, защото вече има 4 точки и изостава само с три от „дюшекчиите“, които се смъкнаха на второто място в група В.

Гостите шокираха зрителите на „Висенте Калдерон“ с ранно попадение още във втората минута, когато бившия играч на Малага и Олимпик Марсилия Серджо Коке прати топката в мрежата с хубав изстрел от десетина метра. Атлетико реагира мигновено и за по-малко от четвърт час игра успя да постигне пълен обрат, благодарение на асовете си Диего Форлан и Серхио Агуеро – уругваецът изравни в 11-ата минута, а Кун се разписа в 16-ата за 2:1. Отново Коке обаче развали сметките на домакините и вкара дузпата в 51-ата минута, отсъдена за нарушение на Сото Домингес срещу Даниел Цезарек. В 81-ата минута Никос Лазаридис отбеляза победното попадение за Арис.

Сидни Сам донесе трудния, но изключително важен успех на Байер Леверкузен като гост на Розенборг в другия мач от кръга. Така немският тим вече се намира на първо място в групата с осем точки, докато норвежците остават последни с три пункта. Единственият гол в срещата падна десет минути преди края на първото полувреме.