„Дроздовете“ удариха „свраките“ с 3:1

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:24, 5 дек 2010, Автор: , Преглеждания:42

снимка: Alex Livesey/Getty Images

Отборът на Уест Бромич спечели „битката на новаците“ в 16-ия кръг на Премиършип, след като надигра с 3-1 тима на Нюкасъл на своя „The Hawthorns“. След този успех Албиън се изкачи до седмото място в Англия, след като вече има актив от 22 точки, докато „джордитата“ остават с 19 и се сринаха до 11-а позиция.

През първата част бившият нападател на Ред Бул Залцбург Сомен Чой успя да изведе домакините напред в резултата, след като вкара много красив гол с шут от 15-16 метра, който не остави шансове на Тим Крул.

В 61-ата минута Гутиерес можеше да изравни резултата, но изстрелът му бе изчистен от Чех от самата голлиния. Така дойде ред и на Петер Одемуинги да покаже класата си. В 71-ата минута нигериецът отне топката от подхлъзналия се Дани Гътри, напредна сам и с техничен удар удвои аванса на УБА.

Минутка преди изтичането на редовните 90 Одемуинги получи далечен пас и след като Енрике покри засадата, нападателят напредна, премина през Крул и на празна врата отбеляза втория си гол в мача. В добавеното време пък Петер Льовенкрандс реализира почетното попадение за гостите.