Утрехт излъга Хееренвеен в последната минута

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
18:53, 5 дек 2010, Автор: , Преглеждания:35

Отборът на Утрехт постигна труден успех с 2-1 над Хееренвеен в последния мач от 17-ия кръг на холандската Ередивизие.

След тази победа домакините се изкачиха на седмо място в класирането с актив от 26 точки, докато гостите се смъкнаха на девета позиция с два пункта по-малко.

Рой Бееренс даде преднина на Хееренвеен след точно изпълнена дузпа в 24-ата минута, но десет по-късно Дрес Мертенс изравни резултата. В последните секунди на двубоя пък Ян Вуйтенс донесе успеха на домакините.

В друга среща от днес АЗ Алкмаар надделя с 2-0 като гост на АДО Ден Хааг. Головете за успеха на победителите пък реализираха Расмус Елм от дузпа в края на първата част и Маартен Мартенс, който отбеляза в началото на втората.

Вилем II и Фейенорд пък не можаха да излъчат победител, завършвайки наравно 1-1. Бисесвар даде аванс на гостите в 36-ата минута, но Ван Хаарен си отбеляза автогол четири минути преди края на двубоя за крайното 1-1.