Баварците потопиха кораба на Пиратите

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:39, 11 дек 2010, Автор: , Преглеждания:41

Отборът на Байерн Мюнхен победи с класическото 3-0 тима на Санкт Паули и се изкачи до пета позиция, като вече има актив от 26 точки. Попаденията за „баварците“ бяха дело на Алтънтоп, Рибери и Лам.

Рекордьорите по титли в Германия започнаха доста спокойно двубоя и при първата си по-смислена атака успяха да открият, след като в 18-тата минута Алтънтоп с уникално прецизен удар от около 17 метра отбеляза. Малко след това Рибери и Швайнщайгер имаха шанс да удвоят, но пропуснаха. За гостите пък Еберс на два пъти бе оставен непокрит – за радост на „Алианц Арена“, обаче, играчът стреля високо над вратата на Бут. В самия край на полувремето Тони Кроос също имаше шанс да вкара за „баварците“, но Кеслер бе на мястото си.

Малко неочаквано гостите имаха шанс да изравнят в самото на второто полувреме, но Контето изчисти от голлинията удара на Еберс. В 70-тата минута обаче всички надежди за „пиратите“ изчезнаха, след като Кеслер фаулира Мюлер в наказателното поле и респективно получи червен картон, а отсъдената дузпа бе превърната в гол от Филип Лам. Десет минутки по-късно пък Франк Рибери оформи класическия резултат.

Тази загуба остави момчетата на Холгер Станиславски на незавидната 14-та позиция със 17 точки.