Блестящ Краси Анев отново попадна в ТОП20 във Хохфилцен

Публикувано в: Биатлон, Зимни, Избрано
12:30, 11 дек 2010, Автор: , Преглеждания:316

снимка: Getty Images

Звездата на мъжкия български национален отбор по биатлон Красимир Анев направи поредния си силен старт в Световната купа, след като успя да завърши на 18-0 място в преследването на 12,5 километра в австрийския зимен център Хохфилцен.

Самоковецът, който стартира от 12-а позиция, отново показа снайперистки качества и направи само един пропуск при 20-те си изстрела. Грешката на Краси дойде при третото му посещение на огневия рубеж, когато от положение „прав“ не улучи 15-ата си мишена. Така Анев завърши състезанието на 2,10,3 минути от победителя Тарйей Бьо от Норвегия.

С днешното си класиране българинът добави нови 23 точки към актива си за Световната купа и вече има 92 пункта, което го изкачва до 17-ата позиция в генералното класиране.

Вторият българин в днешното преследване Михаил Клечеров завърши на 44-о място, откъдето и бе тръгнал днес, след като направи цели шест пропуска, което логично го остави извън точките.