Вила с важни 3 точки срещу УБА

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
18:56, 11 дек 2010, Автор: , Преглеждания:52

17-ият кръг на Премиършип срещна отборите на Астън Вила и Уест Бромич Албиън (УБА). Срещата завърши 2-1 в полза на Вила, а за домакините не игра Стилиян Петров, който лекува контузия.

В началните минути играта вървеше равностойно и двата тима разиграваха повече, отколкото да стрелят. Още в първата четвъртина на мача Жером Томас и Ашли Йънг пропуснаха добри възможности за своите тимове.

В 24-тата минута Вила откри резултата с попадение на Стюарт Даунинг. Асистенция за „бирмингамци“ направи Ашли Йънг, който отклони топката с глава.

Така завърши и първото полувреме, като действията по терена си останаха равностойни, но резултатът – не.

През втората част УБА започна да владее топката малко повече от съперника си. Така, в 56-тата минута пред Джеймс Томас се откри добра възможност за гол, но тя бързо бе пропиляна.

Към края на срещата играчите на Жерар Улие натиснаха гостите и в 79-тата минута английският национал Емил Хески се разписа за 2-0.

В 90-тата минута Шарнър успя да отебележи и почетно попадение за „албионците“, но то не помогна да се промени развоя на мача.

Със спечелените три точки Астън Вила е 14-ти, докато УБА се смъкна до деветата позиция.