Лукойл излъга Левски в края на мача

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
20:13, 11 дек 2010, Автор: , Преглеждания:30

Шампионът Лукойл Академик спечели дербито на деветия кръг на НБЛ срещу Левски, след като надигра „сините“ със 103-98 у дома.

Двата отбора изиграха много интересен мач, в който победата прилягаше и на едните и на другите. Все пак шампионите направиха по-малко грешки в последните минути, което се оказа решаващо. Лукойл Академик поведе с двуцифрена преднина през първата част, но пък Левски се върна в мача и до края двата тима предложиха интересни минути. В крайна сметка шампионите взеха девета поредна победа в шампионата, докато Левски вече е със 7 победи и 2 загуби.

Травис Питърсън игра много силно за победителите и завърши с 25 точки и 9 борби. Каспарс Камбала вкара важни кошове в края и приключи със 17 пункта и 8 борби, а Доминик Джеймс се отчете с 15 точки.

За „сините“ Гьорги Чековски бе най-резултатен с 23 точки, а освен това хвана и 6 борби, а Доналд Коул се отчете с 21 и 7. Арън Харпър завърши с 16 точки, 9 борби и 7 асистенции, но пък направи и 5 грешки.

източник и снимка: BGBasket.com