Удинезе надви Фиорентина през втората част

Публикувано в: Българи в чужбина, Италия, Футбол Свят
21:05, 11 дек 2010, Автор: , Преглеждания:35

Валери Божинов игра 12 минути при загуба на Парма

Удинезе се пребори на своя стадион „Фриули“ с Фиорентина и изкова важна победа с 2:1, която му позволи да се изравни по точки с шампиона Интер и с шестия Сампдория, като естествено черно-белите имат мач повече в актива си. „Ла Виола“ може да съжалява за допуснатата загуба, защото се оттегли на почивката с аванс в резултата, но прекалено дефанзивният подход на треньора Синиша Михайлович към второто полувреме причини необратими щети на гостите. Сръбският специалист прибра отбора си в собствената му половина прекалено рано, извади един от нападателите си Адем Ляич и заби напред единствено наскоро завърналия се в игра Адриан Муту, който бе изолиран от съотборниците си през по-голямата част от времето. „Фриуланите“ пък не се примириха с негативния резултат през първата част и не спряха да атакуват, докато не стигнаха до пълен обрат, благодарение на фантастичния гол на Пабло Армеро и на победното попадение на Антонио Ди Натале, след като Марио Сантана бе извел Фиорентина напред преди почивката.

С единствения си удар в очертанията на вратата в двубоя „виолетовите“ стигнаха до гол в 31-ата минута чрез Сантана, който простреля Самир Ханданович извън наказателното поле, след като получи топката от Ляич. Домакините упражниха сериозен натиск след почивката и логично успяха да изравнят, макар и голът им да не падна при креативна атака – Армеро изпрати фамозен снаряд от около 30 метра в 63-ата минута и Влада Аврамов остана безпомощен – 1:1. В крайна сметка настоятелността на черно-белите бе възнаградена десет минути преди края, когато Алексис Санчес намери отлично Ди Натале пред малкия пенал и за капитана не бе трудно да реализира от чистата позиция.

Това бе четвърта победа за Удинезе в последните пет мача на тима и „фриуланите“ вече имат 23 точки на осмото място, а Фиорентина остава с 19 на 13-тото.

Палермо се покачи временно на петото място в класирането, след като съумя да обърне Парма от 0:1 до 3:1 през второто полувреме и да събере 26 пункта. „Дуковете“ пък продължават да се намират на незавидната 15-та позиция с едва 18 точки, а Валери Божинов игра едва 12 минути, като замени Стефано Мороне, но не можа да помогне на отбора си. Алесандро Лукарели още в 7-ата минута даде аванс на гостите, но Маурисио Ферейра Пинила изравни в 51-ата, а десет по-късно Фабрицио Миколи направи резултата 2:1 в полза на сицилианците. Кристиан Дзакардо пък си отбеляза автогол в предпоследната минута на срещата и оформи крайното 3:1 за домакините.