Хетафе потопи „жълтата подводница“; Алмерия респектира Севия

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
23:13, 11 дек 2010, Автор: , Преглеждания:54

Фаворитите претърпяха пълни поражения в ранните срещи от съботната програма на кръга

Вияреал допусна изненадваща загуба при гостуването си на Хетафе в столицата – „жълтата подводница“ бе поразена с минимален резултат, а фаталното торпедо, което я потопи, бе изпратено от Хуан Албин в 89-ата минута на двубоя. Любопитното в ситуацията бе, че заради бурно изразената си радост голмайсторът на домакините бе изгонен от главния арбитър и остави съотборниците си с двама души по-малко на терена, защото в 41-ата минута Даниел Диас вече бе получил директен червен картон за грубо нарушение срещу Нилмар. Играчите на Вияреал обаче така и не успяха през второто полувреме да се възползват от численото си предимство и като цяло Хетафе заслужаваше повече да спечели трите точки, а голът на Албин дойде логично – уругвайският нападател получи кълбото от Хавиер Каскеро и с нисък удар порази вратата на Диего Лопес.

Вияреал остава на трето място, но загуби шансовете си да се придържа близо до голямото дуо на върха, а също така може да бъде изместен от Еспаньол след изиграването на утрешните срещи. „Жълтата подводница“ има

Севия също изненада неприятно феновете си, след като бе сразен с 1:3 от Алмерия на собствения си стадион „Рамон Санчес Писхуан“. Така андалусийците пропуснаха възможността да се наредят на местата, даващи право на участие в Лига Европа и засега заемат незавидното 10-то място с 20 точки, като могат да се смъкнат и по-надолу, ако Атлетик Билбао спечели мача си утре. Алмерия пък записа втория си успех в първенството и се отлепи от дъното на класирането, като вече заема предпоследното място с 13 пункта. Фредерик Кануте носи голяма част от вината за загубата на домакините, защото изпусна дузпа още в 21-ата минута, а първата част приключи при нулево равенство. Три минути след подновяването на играта Варгас даде аванс на гостите и втрещи феновете на домакините. Пиати реализира втория гол за Алмерия в 81-ата минута и до голяма степен предопредели изхода на срещата, като Кануте върна интригата в 83-ата минута с точен удар за 1:2. Алексис получи втори жълт картон в 89-ата минута и остави домакините с човек по-малко на терена, от което се възползва Пиати, за да оформи крайното 1:3 в добавеното време.