Черно море надви Спартак след продължение

Публикувано в: Баскетбол, България
19:50, 11 дек 2010, Автор: , Преглеждания:51

снимка: BGBasket.com

Отборът на Евроинс Черно море записа много ценна победа като домакин на Спартак Плевен в среща от деветия кръг на НБЛ, след като надделя със 112-105 над гостите след продължение.

За победителите най-резултатен беше Васил Кьосев със своите 24 точки (6 тройки), като той добави и 5 борби. Николай Колев се включи с 20 пункта и 7 борби, а Александър Янев завърши с дабъл дабъл – 19 точки и 16 овладени топки.

За гостите страхотен двубой изигра Александър Дяковски, който записа 31 точки (7 тройки). С 15 се отчете Симеон Ценов, а по 14 записаха Веселин Георгиев и Цветослав Острев.

За Черно море това е четвърта победа през този сезон и с актив от 13 точки варненци се намира на четвърто място в класирането. За плевенчани пък това е четвърта поредна загуба и общо осма, което логично остави тима на последната позиция в НБЛ.