Реал Мадрид не се озори и на „Ла Ромареда“

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
21:50, 12 дек 2010, Автор: , Преглеждания:40

снимка: Angel Martinez/Getty Images

Отборът на Реал Мадрид излезе за два часа начело в испанската Примера дивисион, след като постигна успех с 3-1 като гост на Сарагоса в мач от 15-и кръг.

„Белият балет“ излезе напред в мача още в 15-ата минута, след като немският халф Месут Йозил бе намерен от Марсело и след точен шут с левия крак бившият играч на Вердер даде аванс на мадридчани.

В края на първото полувреме с редовното си попадение се отчете и Кристиано Роналдо. Португалецът изпълни много красив свободен удар, пращайки кълбото над стената и в мрежата на Лео Франко.

Само 120 секунди, след като двата отбора се върнаха на терена след почивката Чаби Алонсо изведе Ди Мария зад защитата на домакините и аржентинецът покачи разликата на три гола.

В 53-ата минута Рикардо Карвальо извърши фаул срещу Бертоло и реферът посочи бялата точка, показвайки жълт картон на бранителя за нарушението. Габи пък бе точен от дузпата и по този начин направи загубата на Сарагоса по-почетна.