Хееренвеен наниза шест на Твенте при липсата на Михайлов

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
18:24, 12 дек 2010, Автор: , Преглеждания:45

Отборът на Хееренвеен нанесе срамно поражение с 6-2 на шампиона на Холандия Твенте в последния мач от 18-ия кръг на Ередивизие. За гостите българският национал Николай Михайлов не игра заради контузия.

Отсъствието на нашенеца напълно се отрази на първенците на Ниската земя, след като 40-годишният ветеран Сандер Бошкер показа, че вече трябва да окачи бутонките и да свали ръкавиците. Асайди изведе домакините напред през първата част, след като бе точен след 20 минути игра. Шадли, обаче, изравни в 32-ата, но след още шест отново Асайди даде нова преднина на Хееренвеен. Седем минути след почивката Шадли отново успя да доведе нещата до равенство. След това, обаче, победителите нанизаха четири безответни гола във вратата на Бошкер чрез Елм, Нарсинг, Вайринен и Асайди, за да стигнат до успеха.

Междувременно Франк Де Бур записа втора победа, откакто пое гранда Аякс, след като амстердамци надвиха с 1-0 като гост състава на Витес. Единственото попадение пък бе дело на младия датчанин Кристиан Ериксен още в 11-ата минута.

В другите два мача от днес Грьонинген би АЗ Алкмаар като домакин с 2-0, докато Фейенорд се справи с Екселсиор в Ротердам след 1-0.