Бурса взе „българското“ дерби в Турция

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
23:23, 13 дек 2010, Автор: , Преглеждания:44

Шампионът на Турция Бурсаспор победи аутсайдера Касъмпаша с 2-1 в „българския“ сблъсък на 16-ия кръг на Суперлигата. Димитър Иванков изигра цял мач на вратата на домакините, докато Георги Сърмов записа 90 минути за гостите. И двамата българи получи по две звезди за играта си в тази среща. Николай Димитров пък отново не се появи на терена за Касъмпаша.

Мачът започна доста сензационно, след като в 14-ата минута „синьо-черните“ изненадващо поведоха след гол на Йекта Куртулуш, който стреля от точката на дузпата. Само осем минути след това Толга спаси изстрел на Баталия с глава, но притичалият Тургай изравни резултата. Победата за домакините пък дойде след автогол на вратаря Толга, който имаше нещастието кълбото да се удари в него, след като преди това срещна гредата след изстрел на Юмер.

След този успех шампионите вече имат 34 точки и се намират на второ място, изоставайки на пет пункта от лидера Трабзонспор. Касъмпаша пък има осем и е на последна позиция.