Магдалена Нойнер с първа победа за сезона

Публикувано в: Биатлон, Зимни, Избрано
16:31, 18 дек 2010, Автор: , Преглеждания:123

Победителката в Световната купа по биатлон от миналата година Магдалена Нойнер спечели спринта на 7,5 км. в словенския зимен център Поклюка.

23-годишната германка отново демонстрира невероятно силно ски-бягане и въпреки двете си грешки от положение „прав”, успя да спечели днешния старт с време 23:05,2 мин. Втора в днешния спринт остана Олимпийската шампионка Анастасия Кузмина. Рускинята, състезаваща се за Словакия, допусна само една грешка при втората си стрелба и изостана на 11,2 секунди от победителката. Третото място в днешната ожесточена надпревара бе поделено между две състезателки. Временната лидерка в Световната купа – финландката Кайса Макарайнен, и най-постоянната в изявите си рускиня Олга Зайцева спряха хронометъра на изоставане от 17 секунди зад Нойнер. Макарайнен направи една грешка при първата си стрелба, а след втората заемаше 7-то място, но направи изключителна последна обиколка и подели третото място със Зайцева, която бе безпогрешна днес.

Френският тим също се представи много силно днес. Неочаквано най-добре от французойките се представи Ане Бесон, която не допусна нито една грешка на огневия рубеж и спечели 5-то място с изоставане от приблизително 23 секунди. Шестото място в днешния спринт, на близо 33 секунди зад Нойнер, извоюва друга французойка – Мари Дорен, която също бе безпогрешна в стрелбата.

В днешния спринт участие взеха и двете ни най-добри биатлонистки Нина Кленовска и Емилия Йорданова. Националките ни завършиха с две грешки в стрелбата, но показаха слаба бегова форма. Нина Кленовска завърши 49-та, на изоставане 2:27,8 мин. от Нойнер, а Емилия Йорданова финишира 55-та, на 2:39,6 мин. след крайната победителка.

След завършването на последния индивидуален старт за 2010 г., начело в генералното класиране продължава да бъде финландката Кайса Макарайнен, която има 354 т. Второ и трето място заемат двете шведки Хелена Йонсон-Екхолм и Анна Карин Олофсон-Зидек, които имат съответно 289 и 257 т.