Рилски спортист разгроми Балкан в дербито на НБЛ

Публикувано в: Баскетбол, България
20:12, 18 дек 2010, Автор: , Преглеждания:39

снимка: BGBasket.com

Рилски спортист записа четвърта победа в шампионата. В домашната си зала “Арена Самоков“ момчетата на Ацо Тодоров разбиха Балкан с 95-74.

Първото полувреме беше  равностойно и след изключително честа смяна на водачеството, двата тима се оттеглиха на почивка при 45-44 в полза на домакините.

Убийствена трета част наклони везните в полза на Рилецо. Те успяха да спечелят третата десетка с 30-12, и да натрупат аванс от 75-56 десет минути преди края на мача. В тях силите на Балкан стигнаха до намаляне на разликата до 14 точки в отделни моменти, но с нови силни минути в края домакините оформиха разгромната победа.

Богдан Боев вкара 25 точки за победителите, Владимир Мийович наниза 23 в дебюта си, а Иван Лилов добави 19.

За гостите най-резултатен бе младия Станимир Маринов с 20 точки, опитните Давидов и Мортън добавиха съответно 15 и 11.