Алекс донесе труден успех на „фенерите“, Бурса с разгром в Анкара

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
00:13, 19 дек 2010, Автор: , Преглеждания:55

Отборът на Фенербахче не позволи на лидера Трабзонспор да увеличи преднината си на върха на класирането, след като успя да надиграе с 1-0 като домакин състава на Сивасспор.

Победата за „фенерите“ донесе бразилският капитан на тима Алекс, който се разписа в 77-ата минута със страхотен изстрел от пряк свободен удар. Така истанбулският гранд запази третото си място в класирането с актив от 33 точки.

Втори пък продължава да бъде шампионът Бурсаспор, който смаза днес Генчлербирлии с 5-1 като гост и увеличи актива си на 37 пункта, докато лидера Трабзонспор е с 42.

В днешната среща Димитър Иванков записа 90 минути на вратата на „зелено-белите“. Головете за успеха на гостите пък реализираха Серджан, който бе точен на два пъти, Юзан Ипек, Тургай и Гомес, а за столичани попадението бе дело на Сонер.