Бари открадна точка от Палермо, Болоня изпусна Парма като гост

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
17:55, 19 дек 2010, Автор: , Преглеждания:38

Отборът на Бари се добра до едната точка срещу силния тим на Палермо, след като завърши наравно 1-1 на своя „Сан Никола“ макар, че игра повече от час с човек по-малко.

Домакините останаха с десет човека още в 32-ата минута, когато Марко Роси фаулира грубо Антонио Ночерино и бе пратен под душовете с втори жълт картон. Гостите се възползваха от численото си преимущество и с попадение на Йосип Иличич поведоха в резултата в края на първата част. Само седем минути след началото на второто полувреме Гоян спъна Ривас в пеналта и реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Наказателният удар пък бе превърнат в гол от Масиело и по този начин Бари възстанови паритета в тази среща.

Другият сицилиански отбор – този на Катания, обаче, спечели успех днес, след като надделя с 1-0 на „Анджело Мисимино“ срещу гостуващия състав на Бреша. Аржентинският нападател на домакините Макси Лопес отбеляза единственото попадение в срещата в 33-ата минута след изстрел с десния крак.

Българският национал Валери Божинов пък се появи в игра за своя тим Парма в 81-ата минута при домакинското нулево равенство на „дуковете“ със състава на Болоня. Гостите могат да съжаляват повече за това реми, тъй като Марко Ди Вайо се отчете с няколко пропуска, а за отбора на Паскуале Марино Ернан Креспи можеше да донесе трите точки осем минути преди края на мача, но не улучи вратата.