Лукойл срази Черно море с лекота

Публикувано в: Баскетбол, България
21:41, 22 дек 2010, Автор: , Преглеждания:36

Шампионите от Лукойл Академик записаха втора победа в рамките на два дни, след като тази вечер се наложиха при домакинството си на Черно море (Варна) с 88:65 в мач от XI кръг на VIVACOM Националната Баскетболна Лига.

Най-резултатен за „студентите“ беше Брендън Хийт с 20 точки, а Тенчо Банев и Брендън Боуман приключиха с по 15. Александър Янев и Васил Кьосев вкараха по 17 пункта за варненци, а Николай Колев завърши с „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 11 борби.

Лукойл Академик за по-малко от две минути поведе с 8:0 и спечелиха първата част с 25:16. През вторите десет минути доминацията на „студентите“ продължи с пълна сила и натрупаха удобен аванс от 21 точки на почивката – 50:29.

Третият период стартира със силна серия на „моряците“, които свалиха 8 точки от изоставането си, но до края на частта „студентите“ успяха да се съвземат и преди последната четвърт водеха с 67:45. В последната част домакините успяха дори да стигнат преднина от 30 точки и резонно спечелиха мача.