Рилецо с труден успех над Черноморец в „Арена Самоков“

Публикувано в: Баскетбол, България
21:26, 23 дек 2010, Автор: , Преглеждания:40

снимка: BGBasket.com

Отборът на Рилски спортист записа втора поредна победа във VIVACOM Националната Баскетболна Лига, след като  се наложи над Черноморец (Бургас) с 98:96.

Срещата започна много равностойно, но все пак домакините успяха да дръпнат със седем точки до края на първата част. Вторите десет минути започнаха със силна серия и разликата скочи на 14 точки. До края на полувремето Рилски спортист удържа аванс от 11 пункта – 53:42.

След почивката разликата нарастна и до 15 точки в третата част.  Последните минути бяха равностойни, като разликата падна до 4, но домакините удържаха победата.

Най-резултатен за Рилецо беше Иван Лилов с 35 точки, а Богдан Боев добави 19 за успеха. За „Акулите“ Прийст Лодърдейл вкара 31, а Симеон Найденов се отчете с 22.