Гибона и Алексиев със загуби в Турция

13:34, 26 дек 2010, Автор: , Преглеждания:57

Лош ден имаха вчера българските волейболни звезди Тодор Алексиев и Пламен Константинов, след като записаха поражения в 11-ия кръг на турската Арома лига. За разлика от тях, обаче, Ивайло Барутов най-после стигна до втория си успех.

В дербито на съботния ден Аркаш Спор постигна категорична победа като домакин над водения от Гибона тим на Зираат Банкасъ с 3-0 (25-12; 25-9; 25-13) гейма. Колумбиецът Уранго Агамес направи страхотен мач за победителите, след като наниза 17 точки, за гостите пък Серкан Оуз бе най-добър с 10.

Лидерът Истанбул ББ отстъпи вчера с 1-3 (25-18; 21-25; 21-25; 23-25) части при визитата си на бившия тим на Мартин Стоев Халкбанк. Българският национал Тодор Алексиев записа 18 точки в своя актив – 15 от тях от атака при ефективност от 44% и три от блокада. Освен това Тошко се отличи с 68% позитивно и 41% перфектно посрещане.

Отборът на Бешикташ пък постигна втора победа през този сезон, след като малко изненадващо надделя с 3-2 (19-25; 26-24; 25-11; 23-25; 16-14) гейма при гостуването си на Милли Пиянго. Диагоналът на „черните орли“ Ивайло Барутов отново „избухна“ и беше най-добър за своя тим, след като отбеляза 23 точки – 20 в нападение при успеваемост от 47%, две блокади и един сервис.

В класирането след 11 кръг Истанбул ББ продължава да бъде начело с актив от 28 точки, докато Зираатбанк е на втора позиция с два пункта по-малко. Бешикташ пък все още е предпоследен с едва четири точки.