Куинс Парк увеличи аванса си на върха в Чемпиъншип

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:19, 28 дек 2010, Автор: , Преглеждания:31

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс се откъсна в челото на Чемпиъншип, след като днес успя да постигне победа с 2-0 като гост на Ковънтри в дербито на 24-и кръг. Головете за „рейнджърите“ паднаха след почивката като първо в 49-ата минута Уестууд си отбеляза автогол, а след това Смит оформи крайния резултат.

Основният досега преследвач на КПР – Кардиф, претърпя тежко поражението при визитата си на Уотфорд, след като бе разбит с 1-4. Срещата започна отлично за уелсците, след като Пийт Уитингам бе точен в 16-ата минута и даде преднина на гостите. От тук до края, обаче, домакините владееха напълно нещата и след попадения на Греъм, който бе точен на два пъти, Сордъл и Юстис стигнаха до разгромната победа.

Така Куинс Парк остана начело в класирането с 47 точки, докато Кардиф вече дели второто място с отборите на Суонси и Лийдс.