Черно море взе „морското“ дерби в Бургас

Публикувано в: Баскетбол, България
20:35, 29 дек 2010, Автор: , Преглеждания:42

Тимът на Евроинс Черно море приключи 2010-а година с победа, след като се наложи при гостуването си на Черноморец (Бургас) със 76:63.

Първата част бе равностойна, като в края й възпитаниците на Дечо Коешинов успяха да завършат с 2 точки преднина. Домакините от Бургас продължиха да са по-убедителни и през втората четвърт, като разликата нарастна на 5 точки в тяхна полза. В крайна сметка играчите на Любомир Минчев успяха да се съвземат и в края на полувремето изоставането им бе сведено до 3 точки.

Само за 2 минути след почивката гостите от Варна изравниха и дори поведоха. Възходът им продължи и авансът им набъна до 10 точки, като до края на мача „моряците“ допуснаха само снижаване на преднината си, но не и загуба.

Най-резултатен за „моряците“ бе Васил Кьосев с 20 точки, а Александър Янев и Пламен Алексиев приключиха съответно с по 17 и 12.

Бургазлии трябваше да се справят без двама от лидерите си – Прийст Лодърдейл и Христо Захариев. Симеон Найденов беше най-резултатен за „акулите“ с- 14 точки, а Константин Коев добави 12.