Юнайтед би измъчено Уест Бромич като гост

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
16:40, 1 яну 2011, Автор: , Преглеждания:57

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа като гост на Уест Бромич с 2-1 в първия двубой за 2011 година от 21-ия кръг на Премиършип. След този успех момчетата на Сър Алекс Фъргюсън вече имат 41 точки и са едноличен лидер в класирането. Митко Бербатов пък направи слаб мач и логично бе заменен след час игра.

Новата година започна по най-добрия начин за звездата на гостите Уейн Рууни, който откри резултата след удар с глава при едно центриране на Патрис Евра още в третата минута. Така след 21 март 2010 година нападателят на „червените дяволи“ отново се разписа от игра в своя мач номер 200 за Юнайтед в Премиършип. Домакините, обаче, много бързо се върнаха в мача, след като в 14-ата минута Видич не изчисти добре една топка с глава. Кълбото попадна в Морисън, който с много класен шут от въздуха не остави шансове на Томаш Кушчак. В края на първото полувреме пък Греъм Дорънс се отскубна леко отдясно, но шутът му намери мрежата от външната и страна.

След почивката Албиън беше много по-активният отбор и още в 52-ата минута Шарнър засече с глава центриране от корнер, но намери очертанията на вратата. В 62-ата минута пък момчетата на Роберто Ди Матео стигнаха до дузпа, след като Фърдинанд фаулира Томас. Зад топката застана Петер Одемуинги, но неговият изстрел мина встрани от вратата на гостите. В 75-ата минута, обаче, Манчестър наказа пропуска на домакините и след центриране от корнер резервата Чичарито стреля с глава и даде нова преднина на Юнайтед. До края УБА се опита да изравни за втори път, но нямаше сили и логично загуби този двубой.