Роналдо изтръгна трите точки за Реал на „Колисеум Алфонсо Перес“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:56, 4 яну 2011, Автор: , Преглеждания:77

снимка: Denis Doyle/Getty Images

Отборът на Реал Мадрид постигна първа победа за 2011 година, след като надигра с 3-2 като гост състава на Хетафе на „Колисеум Алфонсо Перес“ в последната среща от 17-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят започна отлично за „белия балет“, след като в десетата минута Ди Мария бе задържан за фланелката от Мане и реферът отсъди дузпа. Роналдо застана зад топката и без особени затруднения отбеляза за 1-0.

Седем минути по-късно отново аржентинското крило бе в основата на второто попадение, след като подаде идеален пас към Йозил, който финтира Кодина и на празна врата удвои аванса на гостите.

Двата гола преднина успокои играчите на Жозе Моуриньо и това доведе до опасности пред Касияс. В 29-ата минута Даниел Пареха осъществи самостоятелен рейд, преминавайки през Диара и Арбелоа, след което с красив изстрел не остави шансове на Свети Икер.

Само 12 минути след почивката стражът на домакините подари кълбото на Йозил. Последва перфектно подаване на немеца към Роналдо, който от легнало положение възстанови преднината от два гола на своя тим.

„Белият балет“, обаче, доигра мача с десет души, след като в 82-ата минута Алваро Арбелоа бе изгонен за игра с ръка. 180 секунди по-късно Албин намали пасива на домакините след удар отблизо и комична грешка на Марсело, оформяйки крайното 2-3.

След този успех Реал Мадрид вече има 44 точки и се намира на два пункта от Барселона, докато Хетафе остава седми с 26.