Фулъм се събуди с 3:0 срещу УБА, Бирмингам удари Блекпул навън

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
23:59, 4 яну 2011, Автор: , Преглеждания:38

Марк Хюз най-накрая си пое глътка въздух, след като неговият отбор Фулъм стигна до класическа победа с 3-0 над тима на Уест Бромич в двубой от 22-ия кръг на Премиършип.

Котиджърс откриха резултата в края на първото полувреме, когато далечен изстрел на Саймън Дейвис попадна в мрежата на гостите след левашка намеса на Скот Карсън. Десет минути след почивката пък Клинт Демпси реши почти всичко в двубоя, след като бе точен след удар с глава. В 66-ата минута пък Дейвис изпълни корнер към далечната греда, откъдето Бреде Хангеланд с мощен изстрел оформи крайното 3-0.

В друга среща от тази вечер Бирмингам взе трите точки при визитата си на Блекпул, след като надви „мандарините“ с 2-1. Александър Хлеб с първия си гол с екипа на „сините“ откри резултата за гостите в 24-ата минута. В 66-ата минута пък ДиДжей Кямпбъл възстанови статуквото в двубоя. 60 секунди преди края на мача пък Скот Дан се разписа за тима на Алекс МакЛийш, носейки успеха на Бирмингам.