Надал и Федерер с измъчени победи на осминафиналите в Доха

Публикувано в: ATP, Тенис
21:08, 5 яну 2011, Автор: , Преглеждания:36

снимка: REUTERS/Jamal Saidi

Великаните в мъжкия тенис Рафаел Надал и Роджър Федерер записаха трудни победи във втория кръг на силния турнир в катарската столица Доха, който е с награден фонд от 1,024,000 долара.

Световният номер 1 Надал имаше тежка битка срещу словака Лукаш Лацко, но стигна до успеха след три сета – 76(3) 06 63. Интересното е, че във втория сет испанецът бе смазан на нула от своя опонент, нещо, което се е отдавало на много малко тенисисти. В решителната трета част, обаче, Рафинатора започна отлично и поведе с 4-0. Стигна се до миниобрат, след като Лацко взе три поредни гейма и намали на 3-4. За повече, обаче, словакът нямаше сили и загуби тази среща след 2 часа и 19 минути игра. На четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу Ернестс Гулбис, който днес надделя с 63 61 над хърватина Антонио Вейич.

Бившият номер 1 в света Роджър Федерер пък се наложи да играе час и 49 минути срещу своя сънародник Марко Чудинели, но все пак спечели двубоя в два сета – 76(5) 75. За място на полуфиналите двукратният шампион от Доха ще има за съперник поставения под номер 6 Виктор Троицки, който смаза руснака Теймураз Габашвили с 63 61.