Лукойл би Рилецо само с девет точки

Публикувано в: Баскетбол, България
12:41, 15 яну 2011, Автор: , Преглеждания:35

Шампионът Лукойл Академик записа поредната си победа във VIVACOM НБЛ, след като снощи надигра като домакин състава на Рилски спортист с 96:87 в мач от 14-и кръг.

Двата отбора бяха по-равностойни само през първата част, но до почивката „студентите“ натрупаха солиден аванс от 18 точки. До края на двубоя гостите от Самоков се хвърлиха и дадоха всичко от себе си, за да изравнят резултата, но „студентите“ демонстрираха класа и не позволиха обрат.

За победителите Доминик Джеймс изигра много добър мач и завърши с 19 точки, 6 асистенции и 5 борби. С 16 пункта се включи капитанът Тодор Стойков, а с 12 – Божидар Аврамов. По 10 точки пък добавиха Травис Питърсън (10 борби) и Брандън Баумън.

За Рилецо Иван Лилов записа нов силен двубой и се отличи с 25 точки, 9 борби и 8 асистенции. 14 точки пък записа Димитър Караджовски, а с по 11 завършиха Богдан Боев и Станислав Ваклинов.

След днешния си успех Лукойл продължава да е начело в класирането с пълен актив от 28 точки, докато самоковлии засега са четвърти с 20 пункта.