Националите по футзал загубиха с 2:3 от Румъния в контрола

Публикувано в: Футзал
07:17, 15 яну 2011, Автор: , Преглеждания:81

Националният ни отбор по футзал отстъпи драматично с 2:3 срещу тима на Румъния в контролна среща, играна в столицата.

Наставникът Венко Иванов заложи на стартова четворка изцяло от варненци, Бойчо и Благовест Мареви, Виктор Викторов и Борис Трендафилов, а на вратата застана опитният Исмет Хаджиев.

Нашите момчета започнаха силно срещата, но по-опитният съперник постепенно пое инициативата и закономерно поведе в резултата. Последваха силни минути за българите и след триходова комбинация Георги Герасимов изравни за 1:1. След попадението класата на румънските играчи си каза думата. При поредната многоходова комбинация северните ни съседи успяха да материализират превъзходството си с нов гол – 1:2. Натискът от страна на румънците продължи, като отново след многоходова комбинация реализираха за 3:1. Малкото положения, които съумяхме да изработим пропиляхме с лекота. По средата на втората част пресирахме съперника, който в крайна сметка сбърка и си отбеляза автогол. В последните секунди на двубоя изстрел на Ивайло Борисов срещна гредата.

Утре в 14:30 ч. е втората проверка на А отбора ни с румънците. Веднага след това представителният ни тим ще отпътува за Малта, където ще изиграе три срещи с отборите на Литва, Малта и Франция от Група D за квалификациите за Европейско първенство.