Ямбол с първа победа като гост през сезона

Публикувано в: Баскетбол, България
20:19, 15 яну 2011, Автор: , Преглеждания:38

снимка: BGBasket.com

Отборът на Ямбол извоюва първата си победа като гост през настоящия баскетболен шампионат. Тази вечер момчетата на Иван Чолаков се наложиха при гостуването си на Черноморец в Бургас с 86:83.

Срещата започна със страшно много грешки и прибързани действия от страна и на двата отбора. В крайна сметка 16:17 за Ямбол след десет игрови минути. Втората част Симеон Найденов показа класата си и на средата на частта домакините дръпнаха с 27:20. В този момент Иван Чолаков реагира и взе прекъсване. След него Ямбол излезе преобразен на терена и за по-малко от 2 минути обърна нещата до 28:27. Добрата игра на гостите продължи до края на четвъртината и те се оттеглиха на почивка с аванс от 35:41.

След нея статуквото на терена се запази и Ямбол водеше през цялото времетраене на частта, като на моменти аванса им стигаше 14 точки. Тройка със сирената на Симеон Найденов направи резултата 52:62 десет минути преди края на мача. В тях разбираемо момчетата на Дечо Коешинов се вдигнаха на щурм и благодарение на няколко тройки успяха да свалят изоставането под 10 точки. Едва в последните 1:30 секунди, Черноморец успя да свали пасива си осезаемо, благодарение на слабия процент стрелба от фаллинията на гостите. Време за обрат обаче нямаше и ямболии записаха петата си победа от началото на сезона.

За тях над всички за пореден път бе словенеца Симон Финжгар с 26 точки и 8 борби, а сънародникът му Давор Сатлер добави 14.

За домакините триото Симеон Найденов, Димитър Рошманов и Цветелин Иванов държеше Черноморец в мача през цялото време. Иванов бе най- резултатен с 23, с по 20 приключиха Рошманов и Найденов