Валенсия пречупи Депортиво на „Местая“

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
20:09, 16 яну 2011, Автор: , Преглеждания:77

„Прилепите“ възстановиха аванса си на четвъртото място в Ла Лига

Валенсия се наложи с 2:0 над Депортиво Ла Коруня в първия мач от неделната програма на 19-ия кръг на Примера дивисион, игран на „Естадио Местая“. Победата бе с голямо значение за домакините, които събраха 37 точки и се откъснаха на три пункта пред петия Еспаньол в класирането. Депортиво пък остава на 13-та позиция с актив от 21 точки.

Като цяло успехът на Валенсия дойде резонно, с оглед на показаното на терена и по-голямата агресивност на домакините. Въпреки че тимът от Ла Коруня отправи само един изстрел в очертанията на вратата на Висенте Панадеро, защитата на гостите се справяше сравнително добре с набезите на „бяло-черните“ и чак в 77-ата минута логиката възтържествува и Валенсия поведе чрез левия си бек Жереми Матю, който с шут от много малък ъгъл порази Даниел Арансубия. В третата минута на добавеното време пък Пабло Ернандес материализира бърза атака на отбора си и оформи крайния резултат 2:0.

Алмерия и Реал Мадрид започнаха сблъсъка помежду си в 20:00 часа, а Барселона и Малага играят от 22:00.