Валери игра 8 минути при нова загуба на Парма; Автогол спаси Рома

Публикувано в: Българи в чужбина, Италия, Футбол Свят
18:07, 16 яну 2011, Автор: , Преглеждания:51

Ювентус не допусна изненада срещу Бари, Катания и Киево с добродушно равенство

Валери Божинов влезе в игра в 82-ата минута при загубата на Парма с 0:2 от Бреша на „Стадио Марио Ригамонти“, която остави „дуковете“ на незавидната 15-та позиция в класирането след 20-ия кръг в Серия А. Попаденията за домакините паднаха в края на двете полувремена и може би именно този факт се оказа решаващ от стратегическо значение за изхода на срещата. Все пак не е за подценяване и червеният картон, който Масимо Паци получи още в 28-ата минута, защото с десетима души на терена Парма определено не бе боеспособен тим и не отправи дори един точен удар в очертанията на вратата, пазена от Микеле Аркари. Франческо Бега откри резултата в петата добавена минута на първото полувреме, а Алесандро Диаманти оформи крайното 2:0 в 88-ата, за да узакони петата победа на Бреша. Отборът вече има 18 точки и поне за известно време се покачи на 18-та позиция с мач повече от Лече, а Парма остана с 22 пункта в актива си.

Рома бе на път да изпусне четвъртото си място в класирането, след като чак до 89-ата минута на „Стадио Д. Мануци“ новакът Чезена удържаше нулевото равенство, но злощастен автогол на Максимилиано Пелегрино донесе трите точки на „вълците“, с които те вече имат актив от 35 и продължават да се намират пред Ювентус в таблицата.

„Старата госпожа“ записа също ценен успех срещу непретенциозен съперник, който обаче не дойде никак лесно, след като едва в края на първата част „бианконерите“ поведоха на Бари и в крайна сметка спечелиха с 2:1. На „Стадио Олимпико Гранде“ Дел Пиеро даде аванс на Юве в 43-ата минута, а бившият играч на Дженоа Гергели Рудолф изравни в 57-ата и вгорчи допълнително живота на домакините. Все пак класата на бяло-черните наклони везните в тяхна полза и в 79-ата минута Джорджо Киелини донесе победата, след която Ювентус има вече 34 точки и заема петата позиция, а Бари остава на самото дъно с едва 14 пункта.

Катания и Киево завъртяха очаквано равенство 1:1 на „Стадио Анджело Масимино“ и си поделиха по точка. Гастон Макси Лопес изведе сицилианците напред с гол от дузпа в 28-ата минута, а Серджо Пелисиер оформи крайното 1:1 в 65-ата. Катания е на 16-то място с 22 точки, а тимът от Верона има 23 пункта и заема 13-та позиция.