Лече препъна и Милан

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:56, 16 яну 2011, Автор: , Преглеждания:35

„Росонерите“ направиха грешна стъпка по пътя си към титлата

Лидерът в Серия А Милан направи второ поредно равенство в първенството, след като на „Стадио Виа дел Маре“ в Лече стигна само до 1:1 с местния тим, който пък за втори пореден път впечатлява с изявите си срещу грандовете и след като миналия кръг надви Лацио с 2:1, сега осуети плановете на Масимилиано Алегри за увеличаване на аванса на върха в класирането. „Росонерите“ заемат първото място с 41 точки – четири пред втория Наполи и третия Лацио. Световният и европейски клубен шампион Интер се намира на шесто място на девет точки от градския си съперник, но „червено-черните“ имат цели два мача повече.

Иначе самата среща бе доста оскъдна откъм голови ситуации през първото полувреме и логично на почивката двата отбора се оттеглиха при нулево равенство, но само 4 минути след подновяването на играта Златан Ибрахимович откри резултата в полза на Милан, след като се възползва от пас на Даниеле Бонера и с левия крак от около 15 метра простреля Антонио Розати – 0:1. Домакините обаче демонстрираха по-високо присъствие на духа от това, което „росонерите“ най-вероятно са очаквали и в 82-ата минута съвсем заслужено Рубен Оливера донесе точката на Лече, след като се ориентира по най-добрия начин при едно центриране от корнер – 1:1.