Нищо ново – Барса пак мачка в Примера

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
01:43, 17 яну 2011, Автор: , Преглеждания:60

Каталунците се откъснаха с четири точки на върха в класирането

Барселона не направи същата грешка като вечния си противник Реал Мадрид и разби с 4:1 на „Камп Ноу“ тима на Малага, като благодарение на този си успех вече е с четири точки преднина на лидерската позиция пред „белия балет“. Каталунците имат актив от 52 точки, а Малага записа 12-та загуба за сезона и се намира на 16-то място със 17 точки – единствено Леванте може да се „похвали“ с толкова много поражения в Ла Лига до момента.

Още до 18-ата минута бе ясно, че Барселона ще предложи на феновете си поредната голова фиеста и няма да ги кара да треперят за спечелването на трите точки. Андрес Иниеста откри резултата още в 8-ата минута на двубоя, когато по прекрасен начин плонжира и засече точно центриране на Дани Алвеш. В 18-ата минута Давид Вия покачи на 2:0, възползвайки се от отлично подаване на Лео Меси. Носителят на златната топка асистира и за третото попадение на Барса – този път голмайсторът бе Педро Родригес в 36-ата минута.

След почивката домакините понамалиха темпото, което бе логично с оглед на комфортния си аванс, а гостите съумяха да отбележат почетно попадение чрез Дуда в 68-ата минута, който изпълни чудесно пряк свободен удар – 3:1. Крайният резултат бе оформен в 74-ата минута, когато Вия реализира 12-ия си гол до момента за сезона.