Берое обърна Левски след силно второ полувреме

Публикувано в: Баскетбол, България
19:29, 22 яну 2011, Автор: , Преглеждания:115

Тимът на Берое 07 спечели дербито от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига при дамите, след като надделя с 65-61 срещу Левски в Стара Загора. След този успех „зелените“ са пети със 17 точки, а софиянки са трети с 20.

„Сините“ имаха тотално превъзходство до почивката като след първата част водеха с 18-17. Във вторитед есет минути, обаче, столичанки наложиха своята воля и се оттеглиха в съблекалните при цели 15 точки аванс – 43-28. С много силно второ полувреме заралийки съумяха да направят пълен обрат, като последната четвърт се оказа решаваща за крайната победа, дошла при резултат 65-61.

Американката Хуанита Уърд отново взриви трибуните в залата, след като бе най-добра със своите 26 точки. Никол Емъри пък допринесе за успеха на старозагорки с още 20 пункта.

За Левски Петя Джамбазка бе най-резултатна с 16 точки, а резервата Радостина Димитрова добави още 15.