Рилецо удари Черно море в „морската столица“

Публикувано в: Баскетбол, България
09:01, 22 яну 2011, Автор: , Преглеждания:45

снимка: Rilskibasket.com

Тимът на Рилски спортист се наложи със 102:94 при визитата си на Евроинс Черно море в мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига. Така самоковлии се изкачиха временно на трето място в класирането с 22 точки, докато варненци са пети с 21.

Мачът започна много добре за гостите, които след първите 4 минути натрупаха комфортна преднина от десетина точки. След 10 минути игра момчетата на Александър Тодоров водеха с 30:16. Втората четвърт също бе добра за Рилецо, който излезе напред с 55:36 на почивката.

През втората половина на двубоя „моряците“ хвърлиха всички сили да наваксат изоставането си и след третата част бяха само с 6 точки пасив. Силите им, обаче, не стигнаха за пълен обрат и Рилски спортист спечели мача.

Най-резултатен за самоковлии за пореден път беше Иван Лилов с 26 точки, а Александър Груев и Александър Радоевич приключиха двубоя съответно с по 18 и 16. Александър Янев наниза 22 пункта за варненци, а Тихомир Желев и Симеон Илиев добавиха по 16.