Попето би Сърмов в Турция, Бурса и Иванков се дънят навън

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
18:31, 23 яну 2011, Автор: , Преглеждания:59

Шампионът на Турция Бурсаспор започна с грешна стъпка в началото на втория полусезон в Суперлигата, след като регистрира нулево реми при гостуването си на Коняспор. Бившият български национал Димитър Иванков записа цял мач за „зелените“, които след това равенство вече изостават на пет точки от лидера Трабзонспор.

Междувременно в „българския“ сблъсък на този 18-и кръг Газиантепспор надигра с 1-0 като гост състава на Касъмпаша. Победата за „червено-черните“ донесе аржентинецът Исмаел Соса с гол в 39-ата минута. Ивелин Попов записа цял мач за победителите, докато за домакините с 90 минути се отличи Георги Сърмов. Николай Димитров пък влезе като резерва в 65-ата.

След този успех Антеп вече е на шеста позиция в класирането с 27 пункта, Касъмпаша пък все така е последен с едва осем точки.