„Петлите“ клъвнаха националите по футзал

Публикувано в: Футзал
22:25, 25 яну 2011, Автор: , Преглеждания:168

Националният отбор по футзал загуби най-важния си мач в груповата фаза на квалификациите за Европейското първенство през 2012 г. в Хърватия. Без най-опитния си играч и топреализатор Бойчо Марев „трикольорите“ паднаха драматично с 1:2 от Франция. Този двубой бе огледален на онзи от 17 ноември 1993 г. на „Парк де Пренс“, в който Емо Костадинов класира България за Световното първенство в САЩ. Няколко години по-късно „петлите“ ни го върнаха, но на футзал.

За съжаление, не успяхме отново да разплачем французите, които определено бяха по-добре подготвения тим. Франция се нуждаеше единствено от победа, за да продължи напред в надпреварата, докато нас ни устройваше и равенството, което се оказа доста трудно постижимо предвид разликата в класите на двата отбора. Момчетата на Венко Иванов имаха своите шансове, като дори успяха да поведат в 9-ата минута. Виктор Викторов се оказа най-съобразителен след перфектно изпълнено заучено положение. Наставникът на Франция реагира мигновено и вкара 5-и полеви играч, за да изравни бързо резултата. След попадението „лъвовете“ се прибраха в защита и разчитаха на контраатака. Още преди почивката „петлите“ стигнаха до така ценния за тях гол, като негов автор беше Давид Льо Бует в 13-ата минута.

През втората част при резултат 1:1 пропуснахме изгодни положения, а няколко пъти и гредата се оказа верен помощник на французите. Борис Трендафилов, Виктор Викторов и Ангел Тодоров удариха общо 5 греди. 80 секунди преди края на срещата допуснахме много нелеп гол, който се оказа фатален за България. Негов автор стана Камел Хамуд.

Така националният ни отбор остава на второ място в подреждането на Група D с актив от 6 т. В следващата фаза на квалификациите продължават французите, които ще играят със силния тим на Испания.