Манолев и ПСВ запазват лидерството в Холандия

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
23:53, 29 яну 2011, Автор: , Преглеждания:44

АЗ и Витес с разгромни победи, Де Граафшап – Утрехт отложен

Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ Айндховен при победата с 2:1 над непретенциозния Вилем || Тилбург в късния мач от съботната програма на 21-ия кръг на холандската Еревивизи. По този начин тимът вече има 47 точки на върха в таблицата и може спокойно да дочака утрешните изяви на основните си конкуренти – шампионът Твенте и Аякс. Голмайсторът на отбора Ола Тойвонен наниза първото попадение за ПСВ в 47-ата минута, което бе 12-то за него в първенството и с което изравни резултата, след като в 17-ата Биеманс бе дал аванс на Вилем. Гостите имаха нещастието да останат с девет души на терена през второто полувреме и численият им пасив им коства запазването на равенството. Първо Халилович получи втори жълт картон в 71-ата минута, а в 86-ата Лампи бе изгонен директно. В последната минута на редовното време Зеефуйк даде скъпоценната победа на ПСВ с точен изстрел.

АЗ Алкмаар смаза ВВВ Венло с 6:1 в друга среща от днес и временно се изравни с четвъртия в класирането Грьонинген с 37 точки, а същевременно детронира Рода от петата позиция.

Сензацията на деня в Холандия без съмнение бе резилът именно на Рода, който бе прегазен с 2:5 при гостуването си на опашкаря Витес.