Осакатен Лацио нанесе първа загуба на Фиорентина за годината

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
20:51, 29 яну 2011, Автор: , Преглеждания:47

„Орлите“ се разправиха с „Ла Виола“ само за пет минути след почивката

Лацио взе глътка въздух в Серия А и подобри до известна степен актива си за 2011-та, след като на „Олимпико“ срази Фиорентина с 2:0 в ранния мач от съботната програма на 22-ия кръг на първенството. Гостите от Флоренция претърпяха първо поражение за новата година и прекратиха серията си от четири мача без загуба, която ги беше покачила на 11-то място с 25 точки. От своя страна „орлите“ постигнаха втори успех за петте си срещи през януари и вече имат 41 пункта, като временно изпреварват кръвния си враг Рома на третата позиция. Либор Коджак стана автор и на двете попадения в 68-ата от дузпа и в 73-ата минута, а победата на домакините придобива още по-сериозно значение и заради факта, че те излязоха с доста осакатен състав – без наказания Мауро Сарате, с Ернанеш като резерва и без контузения Томазо Роки. На всичкото отгоре голмайсторът на тима Серджо Флокари напусна принудително през първата част и бе заменен от друг играч с контузия – Джузепе Скули. Възпитаниците на Синиша Михайлович пък продължават да нямат победа далеч от „Артемио Франки“ от март 2010-та година.

Първите 15 минути минаха при тотален домакински натиск, но възпитаниците на Рея така и не успяха да пробият дефанзивната линия на плътно прибраните в своята половина играчи на Фиорентина. Коджак, Кристиан Ледесма и Флокари, подпомагани дейно от капитана Стефано Маури, притесняваха бранителите във виолетово, но изстрелите им не намираха целта. Най-опасното положение бе в самото начало, когато Коджак провокира Артур Боруч да направи феноменално спасяване. Гостите също имаха шанс да открият резултата, но шут от далечна дистанция на печално познатия на феновете на ЦСКА Алесио Черчи бе париран отлично от Фернандо Муслера.

След почивката „Ла Виола“ заигра далеч по-офанзивно и благодарение на старанието на Черчи феновете на домакините трябваше да треперят по трибуните, защото определено инициативата бе у Фиорентина. До по-сериозни ситуации в пеналтерията на „орлите“ обаче не се стигаше, въпреки пресата и натиска, упражнен от играчите на Синиша Михайлович. Високото темпо на игра най-после доведе до попадение – в 68-ата минута Пер Колдруп фаулира в наказателното си поле устременият към вратата Коджак.  Потърпевшият се нагърби с изпълнението от бялата точка и бе безпогрешен – 1:0. Само 5 минути по-късно Коджак реализира второто си попадение при една убийствена контраатака на „орлите“, при която Джузепе Скули центрира отляво, топката прехвърли плонжиралия Муслера и кацна на главата на бившия халф на Бреша, за когото не бе проблем на празна врата да покачи на 2:0.