Спортинг унищожи Майорка; Леванте изненада Хетафе

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
21:06, 29 яну 2011, Автор: , Преглеждания:37

Очаквани успехи за Реал Сарагоса и Реал Сосиедад

Майорка претърпя 11-тата си загуба с Примера дивисион, след като на собствения си „Естадио Сон Моа“ бе съсипан с 4:0 от Спортинг Хихон. Срещата бе своеобразен сблъсък между 11-ия и 12-ия в класирането, като все пак въпреки звучния шамар островитяните все още се намират на 11-то място с 27 точки, а Спортинг е с 22. Головете за гостите реализираха Диего Кастро Хименес в 3-ата минута, Андре Кастро в 67-ата, Начо Ново в 87-ата и бранителят на Майорка Кевин, който в 61-ата си отбеляза автогол.

Леванте се наложи с 2:0 над Хетафе на своя „Естадио Суидад де Валенсия“ и се откъсна от последното място в класирането, като вече е 18-ти с 18 точки и има един пункт преднина пред Малага и Алмерия, които бяха победени днес. Хетафе пък все още е 10-ти с 27 точки и изпусна удобен шанс да се доближи до далеч по-именитите Атлетико Мадрид и Севия. Попаденията за Леванте вкараха Валдо в 47-ата и Фелипе Кайседо в 54-ата минута.

Реал Сарагоса огорчи домакините от Малага, побеждавайки ги с 2:1 в друг мач от съботната програма на 21-ия кръг в Ла Лига, а Реал Сосиедад не сгреши у дома си срещу опашкаря Алмерия и го надви с 2:0. Преди няколко минути (от 21:00 часа) започна двубоят Еркулес – Барселона.